sterHR.pl
bitdefender


INSTRUKCJA OBSŁUGI PRACOWNIKÓW
autor: Magdalena Firgon 2014-10-08Zarządzanie personelem
zdjęcie

Zbuntowani, teoretycy czy szare myszki – to jedynie część pracowników z natury nas drażniących. Nie wymagaj, by inni byli pozbawieni wad – sprawdź jak poradzić sobie z nieznośnymi współpracownikami.

PLOTKUJĄCY PRACOWNIK
autor: Magdalena Firgon 2013-12-09Zarządzanie personelem
zdjęcie

Destrukcyjna, krzywdząca i nieprawdziwa biurowa plotka. Wykorzystywana przez pracowników jako skuteczna broń w walce o reputację czy jako klucz do uzyskania wpływów najczęściej nie służyły organizacji tym bardziej, gdy wymknie się spod kontroli. Jak poradzić sobie z plotkami w miejscu pracy?

DLACZEGO PRACOWNICY ODCHODZĄ NIE BEZ PRZYCZYNY.
autor: Magdalena Firgon 2013-09-09Ustanie zatrudnienia
zdjęcie

Brak powodów żeby zostać to dobry powód, by odejść - poznaj 7 prawdziwych przyczyn rezygnacji z pracy! Propozycja angażu z innej firmy czy bardziej korzystne warunki finansowe to wygodna przykrywka dla prawdziwych powodów determinujacych decyzję o zmianie zatrudnienia. Co motywuje pracowników do poszukiwania innej pracy?

MUST-HAVE DOBREGO LIDERA
autor: Magdalena Firgon 2013-07-01Zarządzanie personelem
zdjęcie

Jak być dobrym szefem? Nie łatwo być menadżerem - być dobrym menadżerem jest jeszcze trudniej. Poznaj 11 najważniejszych cech, które każdy moralnie i psychicznie ukształtowany lider MUSI MIEĆ.

CZEKAJĄC NA ODPOWIEDŹ
autor: Magdalena Firgon 2013-06-03Rekrutacja kandydatów
zdjęcie

Słowa czy gesty? Przeprowadzanie skutecznych rozmów rekrutacyjnych wymaga zarówno aktywnego słuchania, jak i obserwacji. To co kandydat naprawdę myśli i czuje, a o czym niekoniecznie chce powiedzieć, doskonale widoczne jest w przesyłanych komunikatach niewerbalnych. Nie słowa, a gesty. Jak wiele można wyczytać z zachowania na podstawie czynników innych, niż treść usłyszanych słów?

WIZERUNEK - JAK O NIM ROZMAWIAĆ ?
autor: Magdalena Firgon 2013-04-29Zarządzanie personelem
zdjęcie

Pojedynczy pracownik kreuje wizerunek całej firmy silniej niekiedy, niż wielkie kampanie wizerunkowe. Wizerunek pracownika musi być spójny z wizerunkiem organizacji, którą reprezentuje. Jak rozmawiać z podwładnym na temat nieodpowiedniego wyglądu w pracy?

SPÓŹNIONY KANDYDAT
autor: Magdalena Firgon 2013-04-03Rekrutacja kandydatów
zdjęcie

10 minut stanowi wielką różnicę... Umiejętność zarządzania sobą w czasie, zwiększa wiarygodność kandydata oraz prawdopodobieństwo skutecznej realizacji podejmowanych przez niego działań zawodowych - co zrobić, jeśli potencjalny pracownik na umówione spotkanie rekrutacyjne przyjdzie spóźniony?

ZWOLNIENIE PRACOWNIKA - TO NIE CZAS NA BŁĘDY!
autor: Magdalena Firgon 2013-03-21Ustanie zatrudnienia
zdjęcie

Zwolnienie pracownika, to nie czas na błędy - nieumiejętnie przeprowadzony proces może pociągnąć za sobą olbrzymie koszty, nadszarpnąć wizerunek organizacji oraz zniszczyć zaufanie i morale zatrudnionych w niej pracowników. Zachowaj odpowiedzialność i działaj profesjonalnie - sprawdź w jaki sposób uniknąć błędów popełnianych przez menadżerów podczas zwalniania pracowników.

ROLE ZESPOŁOWE
autor: Magdalena Firgon 2013-02-25Zarządzanie personelem
zdjęcie

Zespół to niewielka grupa ludzi obdarzonych uzupełniającymi się umiejętnościami i zaangażowanych w realizację wspólnego celu w ramach wspólnych kryteriów i zasad działania. Doskonałe zespoły nie powstają przez przypadek - trafne obsadzenie podstawowych ról zespołowych oraz jasność członków grupy co do ich pełnienia jest warunkiem skuteczności podejmowanych działań.

GADATLIWY KANDYDAT
autor: Magdalena Firgon 2013-02-09Rekrutacja kandydatów
zdjęcie

Komunikatywność, łatwość w nawiązywaniu kontaktów czy otwartość i entuzjazm to zestaw cech najczęściej poszukiwanych przez pracodawców u kandydatów do pracy. Ze względu na na ograniczony czas przeznaczony na rozmowę rekrutacyjną, umiejętność postępowania z nadmiernie gadatliwym kandydatem jest bez wątpienia przydatna - co zrobić by powstrzymać słowotok potencjalnego pracownika?

SKUTECZNA OFERTA PRACY
autor: Magdalena Firgon 2013-01-23Rekrutacja kandydatów
zdjęcie

Skuteczna oferta pracy - jak ją napisać? Od treści ogłoszenia rekrutacyjnego zależy liczba i jakość przesyłanych aplikacji. Znajomość zasad konstruowania skutecznych ofert pracy pozwoli Ci znaleźć odpowiednią osobę do pracy w organizacji.

MŁODZI PRACOWNICY - JAK ICH ZATRZYMAĆ ?
autor: Magdalena Firgon 2013-01-08Ustanie zatrudnienia
zdjęcie

Rekrutowanie, zatrudnianie, szkolenie, zwalnianie. Rekrutowanie, zatrudnianie, szkolenie, zwalnianie. Czy czasem odnosisz wrażenie, że jedynie te cztery słowa podsumowują Twoją współpracę z młodymi osobami? Jeżeli tak, dowiedz się jak uruchomić proces utrzymywania w organizacji pracowników z pokolenia Y.

WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD JEDNOSTKI
autor: Magdalena Firgon 2012-12-27Zarządzanie personelem
zdjęcie

Sukces każdej organizacji w dużej mierze zależy od umiejętności pracy zespołowej zatrudnionych w niej pracowników. Jak stworzyć doskonały zespół? Wszystko zaczyna się od pojedynczych osób, od ich pozytywnego nastawienia i zaangażowania we wspólne działanie.

ZANIM ZWOLNISZ PRACOWNIKA
autor: Magdalena Firgon 2012-12-12Ustanie zatrudnienia
zdjęcie

Wypowiedzenie umowy o pracę to ostateczność. Zanim zwolnisz pracownika upewnij się, że działasz profesjonalnie i rozpatrzyłeś wszelkie inne, dostępne możliwości, spróbuj wyeliminować problem poprzez zastosowanie odpowiedniej (alternatywnej dla zwolnienia) strategii doradztwa i treningu.

LENIWY PRACOWNIK
autor: Magdalena Firgon 2012-11-26Zarządzanie personelem
zdjęcie

Zarządzanie leniwym pracownikiem to wyzwanie, któremu nie każdy menadżer potrafi (i decyduje się) sprostać, najprostszym i najczęściej stosowanym przez zarządzających rozwiązaniem jest zwolnienie aktywnie niezaangażowanej osoby. Co zrobić z leniami i jak sprawić, żeby wykonywali to, o co ich prosisz?

WYNAGRODZENIE W OFERCIE PRACY
autor: Magdalena Firgon 2012-11-13Rekrutacja kandydatów
zdjęcie

Nietrudno zauważyć niechęć polskich pracodawców do podnoszenia kwestii wynagrodzeń w publikowanych ogłoszeniach. Czy oferta pracy powinna zawierać informację o wynagrodzeniu? Jaki wpływ wywiera jawność zarobków na prowadzoną kampanię rekrutacyjną? Czy warunkuje jej sukces?

KŁAMIĄCY KANDYDAT
autor: Magdalena Firgon 2012-11-06Rekrutacja kandydatów
zdjęcie

Zasadniczym celem przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej z potencjalnym pracownikiem jest uszczegółowienie i sprecyzowanie informacji zawartych w aplikacji oraz wzajemne poznanie się kandydata z pracodawcą, co zrobić, gdy w trakcie analizy zachowania i wypowiedzi rozmówcy przyłapie się go na kłamstwie?

OFERTA PRACY - PUŁAPKI INFORMACJI
autor: Magdalena Firgon 2012-10-16Rekrutacja kandydatów
zdjęcie

Zadbaj o fachowe zredagowanie treści ogłoszenia z ofertą pracy - wykaż się profesjonalizmem i omijaj pułapki informacji, w które dają się złapać inni pracodawcy. Nie powielaj błędów konkurencji - przekrocz powszechnie przyjęte standardy i publikuj bezbłędne ogłoszenia.

NIEROZMOWNY KANDYDAT
autor: Magdalena Firgon 2012-10-16Rekrutacja kandydatów
zdjęcie

Paraliżujący strach oraz stres związany z rozmową kwalifikacyjną są nieodzownym elementem towarzyszącym procesowi aktywnego poszukiwania pracy. Co zrobić, gdy rekrutowany kandydat milczy lub mówi bardzo niewiele?

bitdefender
stopka UE