sterHR.pl
bitdefender


CZEKAJĄC NA ODPOWIEDŹ
autor: Magdalena Firgon 2013-06-03Rekrutacja kandydatów
zdjęcie

Słowa czy gesty? Przeprowadzanie skutecznych rozmów rekrutacyjnych wymaga zarówno aktywnego słuchania, jak i obserwacji. To co kandydat naprawdę myśli i czuje, a o czym niekoniecznie chce powiedzieć, doskonale widoczne jest w przesyłanych komunikatach niewerbalnych. Nie słowa, a gesty. Jak wiele można wyczytać z zachowania na podstawie czynników innych, niż treść usłyszanych słów?

SPÓŹNIONY KANDYDAT
autor: Magdalena Firgon 2013-04-03Rekrutacja kandydatów
zdjęcie

10 minut stanowi wielką różnicę... Umiejętność zarządzania sobą w czasie, zwiększa wiarygodność kandydata oraz prawdopodobieństwo skutecznej realizacji podejmowanych przez niego działań zawodowych - co zrobić, jeśli potencjalny pracownik na umówione spotkanie rekrutacyjne przyjdzie spóźniony?

GADATLIWY KANDYDAT
autor: Magdalena Firgon 2013-02-09Rekrutacja kandydatów
zdjęcie

Komunikatywność, łatwość w nawiązywaniu kontaktów czy otwartość i entuzjazm to zestaw cech najczęściej poszukiwanych przez pracodawców u kandydatów do pracy. Ze względu na na ograniczony czas przeznaczony na rozmowę rekrutacyjną, umiejętność postępowania z nadmiernie gadatliwym kandydatem jest bez wątpienia przydatna - co zrobić by powstrzymać słowotok potencjalnego pracownika?

SKUTECZNA OFERTA PRACY
autor: Magdalena Firgon 2013-01-23Rekrutacja kandydatów
zdjęcie

Skuteczna oferta pracy - jak ją napisać? Od treści ogłoszenia rekrutacyjnego zależy liczba i jakość przesyłanych aplikacji. Znajomość zasad konstruowania skutecznych ofert pracy pozwoli Ci znaleźć odpowiednią osobę do pracy w organizacji.

WYNAGRODZENIE W OFERCIE PRACY
autor: Magdalena Firgon 2012-11-13Rekrutacja kandydatów
zdjęcie

Nietrudno zauważyć niechęć polskich pracodawców do podnoszenia kwestii wynagrodzeń w publikowanych ogłoszeniach. Czy oferta pracy powinna zawierać informację o wynagrodzeniu? Jaki wpływ wywiera jawność zarobków na prowadzoną kampanię rekrutacyjną? Czy warunkuje jej sukces?

KŁAMIĄCY KANDYDAT
autor: Magdalena Firgon 2012-11-06Rekrutacja kandydatów
zdjęcie

Zasadniczym celem przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej z potencjalnym pracownikiem jest uszczegółowienie i sprecyzowanie informacji zawartych w aplikacji oraz wzajemne poznanie się kandydata z pracodawcą, co zrobić, gdy w trakcie analizy zachowania i wypowiedzi rozmówcy przyłapie się go na kłamstwie?

OFERTA PRACY - PUŁAPKI INFORMACJI
autor: Magdalena Firgon 2012-10-16Rekrutacja kandydatów
zdjęcie

Zadbaj o fachowe zredagowanie treści ogłoszenia z ofertą pracy - wykaż się profesjonalizmem i omijaj pułapki informacji, w które dają się złapać inni pracodawcy. Nie powielaj błędów konkurencji - przekrocz powszechnie przyjęte standardy i publikuj bezbłędne ogłoszenia.

NIEROZMOWNY KANDYDAT
autor: Magdalena Firgon 2012-10-16Rekrutacja kandydatów
zdjęcie

Paraliżujący strach oraz stres związany z rozmową kwalifikacyjną są nieodzownym elementem towarzyszącym procesowi aktywnego poszukiwania pracy. Co zrobić, gdy rekrutowany kandydat milczy lub mówi bardzo niewiele?

bitdefender
stopka UE